דאשבורד ניהולי – מה זה וכיצד יתרום לעסק

כל עסק מתמודד עם אתגרים, אולם אחד האתגרים המשותפים לכל העסקים באשר הם הוא ניהול המידע העסקי. עסקים בסדרי גודל שונים נאלצים להתמודד עם כמויות מידע גדולות שמצטברות מכל הפלטפורמות הדיגיטליות של העסק, כמו גם נתונים מתחומים שונים של הפעילות העסקית: פיננסיים, מכירות, מלאי, הזמנות, רכש, לקוחות, לידים ועוד.

ניהול המידע הזה חשוב מהסיבה הפשוטה: הנתונים השונים של העסק מאפשרים לקבל תמונת מצב מלאה, מה שחשוב עבור הניהול השוטף, החשיבה לטווח ארוך, תהליכי קבלת ההחלטות, פוטנציאל הצמיחה, וגם הרווחים.

למרבה המזל, כיום ניתן למצוא את הפתרון המושלם לאתגר ניהול המידע העסקי, המאפשר לשלוט בכל המידע והנתונים של העסק בצורה פשוטה, ולרכז את הכל, כולל הכל, תחת קורת גג אחת: מערכת בינה עסקית. מערכת הבינה העסקית כוללת שפע של כלים ואלגוריתמים חכמים המאפשרים לאסוף נתונים ממגוון מקומות ולנתח אותם. כל הנתונים הללו מוצגים עבורכם בדשבורד הניהולי, או בתרגום חופשי – על לוח מחוונים, כלי שמציג לכם את כל הנתונים הרלוונטיים לניהול העסק בצורה גרפית וידידותית.

מה המטרות של דשבורד ניהולי?

הדשבורד הניהולי מספק לעסקים בסדרי גודל שונים תמונת מצב מעודכנת ורחבה יותר של העסק ומצבו. באמצעותו, מנהלים ומשתמשים יכולים להתייעל בצורה משמעותית ולשפר תהליכים עסקיים שונים שחלים בו. כאשר הדשבורד הניהולי מבוסס על BI הוא מאפשר לכם לקבל מבט על וליהנות מכלי שימושי שיעזור לעסק לפרוח ולצמוח.

מעבר לכך, במקום שיד שמאל לא תדע מה יד ימין עושה, כל המידע מרוכז תחת קורת גג אחת, מה שיוצר אחידות ארגונית, משמש את כל המחלקות של העסק, על כל המנהלים, כך שכל משתמש או משתמשת יכולים לצפות בנתונים הנאספים ולקבל החלטות רלוונטיות לצרכים המקצועיים.

לדשבורד ניהולי יש המון יתרונות. בראש ובראשונה הוא מבוסס על בינה עסקית, כך שניתן להתאים אותו אישית לכל עסק בכל סדר גודל, החל מארגון גדול, דרך חברה בינונית ועד לעסק קטן. בזכות ההתאמה האישית אפשר להבטיח שהעסק מקבל פתרון אשר תפור למידותיו, תכונה שבאה לידי ביטוי גם באופן הצגת הנתונים. את הנתונים שמופיעים בדשבורד אפשר להציג בהמון דרכים, ובעיקר – באופן שיקל על המשתמשים במערכת להיחשף לכל המידע החיוני ולשכלל את תהליך קבלת ההחלטות בהתאם.

הציגו את הנתונים העסקיים בעזרת הכלים של הדשבורד

מה שיפה בדשבורד ניהולי זו האפשרות להציג את הנתונים העסקיים באופן חזותי על ידי כלים שונים, כך שחווית השימוש הופכת לידידותית יותר. בין הכלים המתקדמים אשר עומדים לרשותכם:

  • תרשימי עוגה – סוג של גרף אשר מאפשר להציג ערכים כמותיים בצורה ויזואלית וברורה.
  • גרפים – יעילים להשוואה קלה בין נתונים, זיהוי מגמות, הבלטת נתונים חשובים, איתור בעיות ועוד.
  • לוח תוצאות – כלי נוסף אשר מציג את נתונים מצטברים כמו כמות הלקוחות או הכניסות לאתר.

מלבד הצגת הנתונים בדרכים מגוונות, הדשבורד הניהולי גם מסנן נתונים על פי הגדרות ספציפיות, וכך מאפשר לבחון את המידע הקיים באופן יותר ממוקד ונקודתי.

כיצד דשבורד ניהולי טוב יתרום לעסק?

אחרי שהבנו מה דשבורד ניהולי מסוגל לעשות מבחינה טכנית, עכשיו חשוב להבין כיצד הטמעתו תתרום לעסק ולרווחיות שלו. חשוב להבין שמדובר בהרבה יותר מכלי שיעשה לכם סדר בכל המידע העסקי, אלא שזו מערכת בינה עסקית, וכאשר היא מאופיינת ומותאמת לעסק בצורה נכונה, היא יכולה לשפר משמעותית את הביצועים העסקיים, לייעל אותם ולהוביל לרווחים גבוהים יותר.

היכולת לצפות בכל הנתונים העסקיים בנגישות מלאה ובזמן אמת בעלת חשיבות עצומה שקשה לאמוד במילים, וכאשר כל הנתונים מוצגים בצורה ויזואלית וברורה, ניתן לקבל החלטות מהירות יותר, כמו גם מבוססות יותר, על סמך הנתונים. מלבד זאת, ניתן גם לאתר בעיות מהר ולחשוב על פתרונות יצירתיים, אפשר לזהות מגמות וליצור הזדמנויות עסקיות אסטרטגיות, ולמעשה, נפתחת דלת לעולם חדש של אפשרויות.

ולבסוף, כלי זה זמין עבורכם 24/7 מכל מקום. כל מה שאתם צריכים כדי לגשת למידע הוא חיבור לאינטרנט ותו לא. רמת הזמינות הגבוהה מאפשרת לכם לקבל החלטות ניהוליות, לספק שירות ללקוחות, לתקשר עם ספקים ולבצע פעולות אחרות, גם כאשר אתם לא נמצאים במשרד בפועל, כך שהפעילות העסקית אינה עוצרת כאשר אתם בבית או בדרכים והזמינות תורמת המון להתייעלות העסקית, מה שיגולם בשורת הרווח הסופית.

    דילוג לתוכן